O značke

O značke MARKstyle

S vývojom drevených kravát a motýlikov sme začali v roku 2015, avšak do predaja sa nám dostali až koncom roku 2017. Dva roky nám trvalo, kým sme sa dopracovali k správnemu technologickému postupu a našli tie najlepšie materiály na ich výrobu. Samozrejmosťou boli testy výrobkov na rôznych akciách ako napr. svadby,plesy,stužkové,… Každému zo svojich produktov venujeme pri zhotovení mimoriadnu pozornosť a preferujeme technológiu povrchovej úpravy prírodným voskom dovážaným exkluzívne z nemeckého trhu. Svojim zákazníkom ponúkame kvalitu v podobe finálneho výsledku šikovných a poctivých rúk slovenského remeselníka a dreva. Keďže v dnešnej dobe je mnoho drevených módnych doplnkov chceme aj my  „MARKstyle“ prispieť  niečím novým, originálnym a hlavne vyrobeným ručnou prácou na Slovensku. Veríme, že dokážeme uspokojiť aj náročnejších, ktorí chcú svoju osobnosť a imidž zvýrazniť prírodou.

Ručná výroba s dôrazom na detail

Motýlik

Celý proces sa začína výberom vhodného dreva, ktoré následne nahrubo opracujeme – rezanie, hobľovanie a formátovanie. V tomto momente začína kus obyčajného dreva dostávať kontúry motýlika. Detailnejšie ho preto opracujeme a zbavíme jemného vlákna. Ručným brúsením ešte odstránime všetky nedokonalosti a na zadnú stranu vyrazíme symbol značky MARKstyle. Výrobná púť motýlika sa však ešte neskončila. Nasledujú povrchové úpravy, voskovanie a leštenie. Až teraz je motýlik hotový. Ešte mu chýba zapínanie, ktoré je potrebné zapracovať.

Kravata

Tak, ako pri motýliku, aj pri kravate začína proces výroby výberom vhodného dreva, ktoré zbavíme jemného vlákna. Následne sa zahráme s geometriou a nameriame a načrtneme jednotlivé elementy. Naformátujeme ich na presný rozmer a pospájame ich na špeciálny variabilný podklad. Na rad prichádza zapracovanie zapínania kravaty a jej detailnejšie opracovanie. Odstránime všetky povrchové nečistoty a vyrazíme logo MARKstyle. Nasleduje povrchová úprava, voskovanie a leštenie. Ešte pár hodín na vyschnutie a môžu sa výrobky  v peknom balení vydať na cestu k Vám.